fbpx

MEIE LUGU

Head ideed…

tekivad millegipärast tavaliselt siis, kui midagi nässu läheb. Nii juhtus triibuvineeri loojal Helen Teigaril mööblidisaini õpingute ajal, kui üheks konkursitööks vineerist painutatud detaili valmistades see ootamatult purunes ja tuli algse materjali puudusel kiiresti ja loovalt asendada. Vaheldumisi kaht eri tooni puiduspooni liimides saavutas ta üllatavalt põneva tulemuse. Kui paar päeva hiljem sattus talle kapis näppu rahvariideseelik, sündis välgatusena idee luua värvikihiline seelikutriibuvineer. Idee on üks asi, teostus aga midagi muud. Katsetuste käigus selgus, et õhukesi puidukihte polegi niisama lihtne läbivärvida, kuna puit on nagu filter, mis ei lase värviosakestel edasi liikuda. Selle probleemi lahendamiseks tegi Helen diplomitöö „Pikitriibuseelikutest inspireeritud värvikihiline vineer” raames põhjaliku uurimuse, töötas välja läbivärvimisseadmed, materjalikontseptsiooni Triibuvineer ning esitles seda esmakordselt Eesti Rahva Muuseumi kõnepuldi kujunduslahenduses.

Triibuvineer OÜ loodi 2015. aasta 30. märtsil ning sama aasta suvel hakati rajama töökoda Hiiumaale. Me väärtustame looduslikku keskkonda ja paneme suurt rõhku oma tootmisprotsessi ökoloogilisele jalajäljele, kasutades oma toorainena loodussäästvaid aineid ja –materjale.

2015. aasta sügisest osaleme Tallinna Ettevõtlusinkubaatori äriarendusprogrammis. Loe lähemalt: inkubaator.tallinn.ee

d73f2691-0b27-4542-bdb8-5633948c2132

Vaata ETV saadet “Meie inimesed” meie ettevõtte algusest


MEIE INIMESED

ehk kes me oleme ja mida teeme

  Helen on ettevõtte vedav loovjõud, kes naeratades teie soovid paberile visandab. Tema on triibuvineeri materjalikontseptsiooni looja ja firma asutaja.

  HELEN TEIGAR
  loovjuht-disainer | vineerientusiast

  Rait on pikajalise kogemusega tisler, kelle käte all valmivad triibuvineeri tellimused. Tema hoolitseb ka töökoja toimimise eest ja kannab igapäevaselt hoolt kvaliteetse ja toimiva toodangu eest.

  RAIT OTS
  tootmine | töökoja juht | tisler

TRIIBUVINEERI TUGEVUSED

LAI VÄRVIVALIK

Võimalus luua väga palju eri värvi- ja rütmikombinatsioonidega materjalilahendusi

DISAIN

Triibuvineeri saab kasutada nii tootedisainis kui interjööris

LOODUSSÕBRALIK

Triibuvineer on ökoloogiline valik, seda kasutades näitad, et hoolid

KVALITEET

Paneme rõhku toodete kvaliteedile ja kasutajasõbralikkusele