fbpx

MEIE MAAILM

TRIIBUVINEERI MAAILM ON VÄRVILINE JA JÄTKUSUUTLIK

Maailm ei ole must-valge, vaid selles on lõputult erinevaid värve, toone ja varjundeid. Me oleme veendunud, et see teebki elu põnevaks ja igaühe jaoks kordumatuks elamuseks. Kuid mis on kindel – meil on vaid üks planeet Maa, mis pakub meile elamiseks piisavalt rikkalikku, mitmekesist ja värvikat elukeskkonda ja meie kõigi ülesanne on seda hoida.

Oleme triibuvineeri algusest peale arendanud keskkonda arvesse võttes ja väärtustades. Meie eesmärk ei ole toota maailma juurde kasutuid ja kiiresti prügi hulka rändavaid tooteid, vaid pakkuda kvaliteetseid ja kauakestvaid lahendusi. Järgnevalt tutvustame veidi oma mõttemaailma ja ka reaalseid samme, mida igapäevaselt triibuvineeri tootmisprotsessides rakendame.

KESKKOND

Esmalt ei saa me üle ega ümber meie imelisest saarest Hiiumaast, kus asub meie tootmine. Hiiumaa kuulub UNESCO biosfääri programmialasse, mis tähendab, et saare unikaalne loodus on säilinud tänu siinsete inimeste oskustele elada kooskõlas looduse ja tundliku saare keskkonnaga. Selline säästva elu mudel on ka meile olnud pidevalt inspiratsiooniks ja väljakutseks, et kuidas hoida ja olla osa sellest imelisest ja võimsast ökosüsteemist ning kuidas teadlikult tagada selle jätkusuutlikkus. Triibuvineeri tootearenduses värvilahendusi ning vorme otsides on saare loodus ja kultuuriline pärand meil pidevalt silme ees ja selle hämmastavad kombinatsioonid annavad lõputult inspiratsiooni ja avastamisrõõmu. Lisaks, kuna saared on alati veidi erilised ja omade kiiksudega, siis tunneme, et meie materjal sobib sellesse keskkonda kui valatult!

MATERJAL

Me tunneme suurt austust ja lugupidamist oma tooraine ees. Puit on üks Eesti väärtuslikumaid varasid ja metsadest on alguse saanud meie rahva vaimne ja kultuuriline hingepide. Triibuvineeri tegemiseks kasutame kodumaist kasespooni, mis pärineb FSC (säästva metsamajanduse) sertifikaadiga metsadest ja loodusest pärit pigmente puidu toonimiseks. Jälgime hoolikalt, et kasutaksime materjali võimalikult efektiivselt. Puit on taastuv ressurss, millest valmistatud pikaajalised puittooted on kõige rohkem keskkonda säästvad ja inimsõbralikumad.

DISAIN

Juba toodete disainiprotsessis jälgime, et materjali edasi töödeldes jääks sellest alles võimalikult vähe jääke. Meie tootevalik on lai ja selles on erineva suurusega tooteid, mis võimaldab optimeerida materjalikulu. Triibuvineeri toodetel on pikk kasutusiga, nad on disainitud teenima kasutajat pikki aastaid. Toodete vorm on teadlikult valitud võimalikult universaalne ja ajatu ning püüame alati lisada tootele erinevaid lisafunktsioone, et kasutusvõimalusi mitmekesistada.

Disaini puhul jälgime alati ka seda, et tootel oleks võimalikult vähe lisakomponente ning et need oleksid kvaliteetsed, võimalikult lähedalt tarnitud ning hiljem taas ringlusse võetavad. Näiteks mitme toote juures kasutame 100% ümbertöödeldud vilti, mida toodetakse Eestis.

TEHNOLOOGIA

Igal Triibuvineeri tootel on oma lugu ja elutsükkel. Algab see tavaliselt materjali hankimisest, millele järgneb keerukas värvimisprotsess, kuivatamine, kihtide järjestusse ladumine, liimimine, meistrite käte all töötlemisel tooteks saamine, hoolikas viimistlus, pakendamine, saatmine kuni kliendi juures kasutusse jõudmiseni. Kuid sellega toote eluiga ei lõpe. Tänu unikaalsele läbivärvimistehnoloogiale jõuavad peitsid sügavale puidu rakkude vahele, mis tähendab, et kui toote välimus pika kasutuse, vigastuste või intensiivse päikesevalguse mõjul kannatada saab, siis on lihvimise või muu töötlusega võimalik anda talle värske ilme ning toode on taas nagu uus! Hetkel töötame välja ka oma toodete ringdisaini protsesse, kus klient saab oma päevinäinud toote meile tagastada ja anname sellele uue elu kas toodet värskendades või valmistades sellest mõne uue toote. Nii võib Sinu telefonihoidjast saada ühel hetkel kõrvarõngad, võtmehoidja ja tassialus!

100% TAASTUVENERGIA

2021. aastal rajasime oma tootmishoone juurde päikesepargi, mille koguvõimsus on 47,7 kWh ja mis on 2023. aasta sügiseks tootnud 126 MWh rohelist elektrit. Kui keskmine majapidamine tarbib Eestis aastas umbes 3000 kWh elektrit, siis oleme seni kokku tootnud 42 majapidamise aastakulu jagu elektrit. Lisaks oleme ära hoidnud ~ 60 tonni CO2 sattumise atmosfääri ja meie päikeseelektri toodangu maht on seni võrdne umbes 83 puu istutamisega. Kõige rohkem kulub meil elektrit puidutöötlusseadmetele, kuid kasutame ka ökonoomset infrapuna-kuivatit värvitud spoonide kuivatamiseks ning tööruumide küte on osaliselt lahendatud infrapuna kütteseadmetega. Ülejääva elektri müüme võrku, et tasakaalustada energiavajadust aasta lõikes.