fbpx

HOOLDUSJUHISED

Triibuvineer on puitmaterjal, mis on valmistatud Hiiumaa meistrite kätega kohalikust säästva metsamajanduse (FSC sertifikaadiga) kasepuidust ja looduslikest värvainetest ning on inimesele ja keskkonnale ohutu.

Puit on naturaalne materjal ja seetõttu on iga toode unikaalne. Toodete juures võib esineda üksikuid tumedaid- ning oksakohti või jooni, mida me ei pea vigadeks või defektideks, vaid see annab materjalile iseloomu.

Kõik oma tooted loome põhimõttel, et need oleks kauakestvad, ajatu disainiga ja praktilised. Toodete parimaks hoolduseks ja pika eluea tagamiseks palume järgida hooldusjuhiseid.

HOOLDUSJUHISED

Iga toote kirjelduse juurest leiad infot, mis viimistlust on selle kaitsmiseks kasutatud. Sõltuvalt toote funktsioonist kasutame viimistluseks kas matt-lakki või õlivaha.

Lakitud tooted

Suurem osa triibuvineeri tooteid on kaetud puhastatava, niiskuskindla ja UV-kindla matt-lakiga, mis kaitseb puitu määrdumise ja kahjustuste eest. Lakitud on näiteks lauakatted, hoiukastid, kellad, küünlahoidjad, kikilipsud jne. Viimistluses kasutame peamiselt keskkonnasõbralikku vee-põhist lakki.

Juhime tähelepanu, et tooted on mõeldud siseruumidesse, välistingimustesse neid jättes võib niiskus ja päike neid pikema aja vältel kahjustada.

Toodete puhastamiseks piisab veega niisutatud lapist, keemilisi puhastusaineid ei tohi kasutada. Kui toote osa on mõni teine materjal, näiteks kangas või vilt, siis seda on võimalik puhastada niiske lapi või tolmuimejaga.

Õlivahaga viimitletud tooted

Mõned tooted on kaetud loodusliku õlivahaga, näiteks serveerimisalused, telefonihoidjad, tahvelarvutihoidjad, karbid ning kõrvarõngad. Looduslik õlivaha on lõhnatu ning toidusõbralik ning kuna kanname alati pinnale kaks kihti, siis suleb see puidu poorid ja moodustab pinnale kaitsekihi.

Õlivahaga kaetud toodete puhastamiseks piisab samuti veega niisutatud lapist, keemilisi puhastusaineid ei tohi kasutada.

Pika aja vältel ning sagedasti pestes (näiteks serveerimisaluseid) võib õli ära kuluda. Selleks saab tooted kergelt üle lihvida (min 240 liivapaberiga) ning uuesti õlitada kasvõi toiduõliga.

NB! Nii lakitud kui õlitatud tooteid ei tohi panna nõudepesumasinasse ega puhastada kangete keemiliste puhastusainetega!

Kui teil tekib toodete hoolduse kohta küsimusi või kui vajate nõu nende täpsema hoolduse kohta, siis pöörduge julgelt info@triibuvineer.ee ja anname nõu!