fbpx

Materjal

Puidu soojus + värvi emotsioon = TRIIBUVINEER

Triibuvineer on uudismaterjal, mis ühendab skandinaavialiku kasevineeri lõunamaise värvierksusega, luues meeliköitva ja sooja koosluse.

Põhjamaises valdavalt hallivarjundilises kliimas elades igatseb hing värvide soojust ja helgust. On tõestatud, et värvid tekitavad inimestel positiivseid emotsioone ja õnnetunnet. Puit ja vineer on Skandinaavia sisustuses laialt levinud ning nende kasutamine interjööris loob väga orgaanilise ja naturaalse elukeskkonna. Värvide lisamine vineerile annab väärikale materjalile uue hingamise, võiks öelda ka et väikese lisakiiksu ja -elevust. Meid inspireerivad looduse värvikooslused, mida segades ja uusi rütme luues saab tekitada tuhandeid erinevaid meeleolusid.

Triibuvineer on loodussõbralik materjal

Meie põhitooraine on kasespoon, mis on pärit Eesti metsadest ning sertifitseeritud taastuvate metsaressursside märgisega (FSC). Lisaks kasutame värvaineid ja liime, mis on looduslikku päritolu. Me seisame selle eest, et kogu meie tootmisprotsessi ahel oleks võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega ning otsime pidevalt viise selle parandamiseks ja täiendamiseks.

Triibuvineerist toodetel on pikk kasutusiga, sest kasutame läbivärvimise tehnoloogiat, mis tagab värvi ühtlase jaotumise kogu materjali paksuses. See tähendab, et isegi kui toode kaotab aastate jooksul oma visuaalse välimuse, saab seda kerge lihvimisega taastada ja värvid uuesti elama panna. See annab materjalile uue hingamise ja pika kasutusea.

Värvid ja rütmid pärimuses

Triibuvineeri loomise idee sai alguse Eesti rahvarõivaste pikitriibuseelikutest, mille lõputud värvi- ja rütmikooslused inspireerisid neid kasutama laiemalt kui ainult tekstiilis. Seelikutesse on kootud meie rahva pärimuslik triipkood, mis jutustab oma lugu ja ühendab meid juurtega. Rütmiliselt voogavad triibud kehastavad meie elu süsteemsust, mida võib tähelepanelikult jälgides leida kõikjalt meie ümber – südamerütmi, rannale loksuvaid laineid, puude aastarõngaid, helivõnkeid, ööpäeva vaheldumist.